Oferta

Poprzez dotychczasową współpracę z szerokim wachlarzem firm, od mikro-przedsiębiorców do międzynarodowych korporacji, miałem okazję wykonywać bardzo zróżnicowane zlecenia.

Pomimo tego, uważam iż istotne jest posiadanie pewnej dozy specjalizacji w mojej branży. Poniżej można zobaczyć, w których rodzajach fotografii mam największe doświadczenie i czuję, że będę dla Państwa dobrym wyborem. Oczywiście przy każdym z poniższych punktów istnieje szereg pobocznych elementów, które można wprowadzić do danego zlecenia aby zapewnić spójność zdjęć i materiałów marketingowych (np. przy zdjęciach wnętrz dla restauracji, również wykonać zdjęcia potraw do menu).

Niemniej chciałbym ukierunkować Państwa uwagę na pewne solidne filary mojego portfolio.

 

Zdjęcia biznesowe

Mnogość opcji jakie mamy w kwestii fotografii korporacyjnej jest ogromna. Wszystko zależy od miejsc i materiałów w jakich mają być użyte zdjęcia.

Czasami są to proste portrety biznesowe wykonywane w maksymalnej optymalizacji czasu i standaryzacji kadru/ustawienia osoby fotografowanej aby w ciągu jednego dnia zdjęciowego wykonać zdjęcia kilkudziesięciu osób.

Na drugim końcu mamy sesje wizerunkowe zarządów, sesje prezesów, czy zdjęcia kilku osób do kampanii billboardowych służące tematyce employer brandingu. Zdjęcia mogą trwać cały dzień, a efektem będzie starannie dopracowane kilka-kilkanaście fotografii.

Dla ułatwienia współpracy i wygody klienta zdjęcia biznesowe mogą być wykonywane u Państwa w firmie (przy zapewnieniu odpowiedniego miejsca) bez straty na jakości.


Fotografia produktowa

Od prostych packshotów wykonywanych bezcieniowo po aranżowane sesje z udziałem modeli. Rodzaj zdjęć dobierany jest pod miejsce i cel jakiemu mają służyć powstające materiały.

Co innego będzie istotne dla sklepu internetowego i prezentacji poszczególnych produktów (standaryzacja, jednolitość), a co innego dla tego samego sklepu do kampanii reklamowej w prasie czy social mediach. Sesja może bazować na samym produkcie + aranżacji otoczenia, a czasami wymagać zaangażowania modeli.

Przekrój produktów jakie miałem okazję fotografować jest ogromny, od małych elementów pneumatyki, przez skomplikowaną elektronikę i pojazdy. Nie zabrakło też odzieży, rozbudowanych chromowanych konstrukcji czy zdjęć zegarków lub okularów. Rzadko kiedy coś co trafia do studia jest mnie w stanie zdziwić.


Zdjęcia wnętrz

Ta część mojego fotograficznego tortu to współpraca z architektami, firmami wykończeniowymi oraz przedsiębiorstwami, które potrzebują sfotografować swoje siedziby.

Jest to w większości wypadków połączenie światła zastanego z błyskowym. Staram się aby sesje odbywały się w takim momencie dnia gdzie do fotografowanych pomieszczeń wpada bezpośrednie światło słoneczne. To nadaje wnętrzom trójwymiarowości, a dodatkowo odbiór słonecznych zdjęć jest o wiele bardziej pozytywny.

W wypadku firm i ich siedzib, zdjęcia wnętrz uzupełniane są o fotografie samego budynku, w tym te wykonywane z wysokości, jeśli tylko pokaże to budynek wraz z otoczeniem w ciekawy sposób.


Fotografia motoryzacyjna

Od sesji zdjęciowych dla salonów samochodowych gdzie fotografowane są floty aut przeznaczonych do sprzedaży do indywidualnych sesji wizerunkowych danego modelu. W drugim przypadku przeważnie część zdjęć wykonywanych jest w ruchu aby pokazać pojazd z odpowiednią dynamiką.

Korzystam w zależności od potrzeb i zamierzonego efektu, ze światła zastanego, błyskowego lub ich połączenia. Takie zdjęcia służą później kampaniom reklamowym, materiałom drukowanym czy wykorzystywane są do kalendarzy, a wszystko to aby wyróżnić się na tle konkurencji korzystającej z oficjalnej bazy zdjęć od producenta.

Uzupełnieniem tej oferty jest obsługa eventów motoryzacyjnych gdzie łączy się reportaż z typową fotografią motoryzacyjną.


Fotoreportaż / eventy

Współpraca z korporacjami to głównie zamknięte wydarzenia organizowane dla pracowników lub dokumentacja ważnych momentów w firmie takich jak otwarcie nowej fabryki czy wizyta międzynarodowego zarządu.

Obsługuję też wydarzenia otwarte, takie jak konferencje czy wydarzenia sportowe, które fotografuję dla agencji eventowych lub organizatorów. Staram się oddać na zdjęciach klimat danego eventu oraz przygotować zdjęcia, które śmiało posłużą jako wsparcie marketingu przyszłych imprez.

Przy fotoreportażu jestem świadom tego jak 'krótkie życie' mają relacje z wydarzeń, więc będąc wcześniej poinformowanym mogę już w dniu wydarzenia, czy nawet w jego trakcie dostarczyć Państwu priorytetowo część materiału do wykorzystania w kanałach komunikacji z jakich Państwo korzystacie.

W pracy na zamkniętych wydarzeniach dla korporacji czy na konferencjach ważna jest dla mnie maksymalna dyskrecja. Schludny ubiór i praca na tyle na ile to możliwe w taki sposób, aby nie zwracać na siebie uwagi. Drugi element to przygotowanie dla Państwa takiego materiału, w którym każda z sfotografowanych osób będzie zadowolona ze zdjęć na jakich będzie aby wszystko budowało pozytywny przekaz.

 


Zdjęcia lotnicze

Ten typ fotografii prawie zawsze urozmaica zdjęcia wykonywane z poziomu ziemi. W tej dziedzinie koncentruję się na fotografii choć wiem, że w wielu przypadkach dopiero filmy z dronów pokazują pełny obraz danego miejsca.

Jednak jestem fotografem i skupiam się na znalezieniu ciekawych kadrów i perspektyw, które będą miały wartość dodaną do pozostałych materiałów, a ujęcia filmowe zostawiam ekipom video.

Najważniejsze jest dla mnie bezpieczeństwo, więc nigdy nie obiecuję, że wszędzie (strefy zakazu lotów, duże skupiska ludzi) i zawsze (pogoda, aktywność słońca, widoczność) polecę.